Zastosowanie katalogów - Baza web

Przejdź do treści

Menu główne:

Katalogi stron WWW kilkanaście lat temu były miejscami niezwykle często odwiedzanymi przez użytkowników Internetu. Wszystko dlatego, że niezbyt wydajnie działały wyszukiwarki takie jak chociażby popularne Google. Właśnie dlatego tak chętnie poszukiwaliśmy stron tematycznych poprzez katalogi, które w pewien sposób je właśnie zrzeszały. Internet i cały rynek się rozwinął, ale zdecydowanie katalogi stron nadal istnieją i nadal chętnie są stosowane. Zmieniło się nieco ich zastosowanie, ale nadal popularnie się je wykorzystuje do promocji swojej marki w sieci.

WSPÓŁCZESNE ZASTOSOWANIE KATALOGÓW FIRMOWYCH
Dziś strony dodane są do katalogów przede wszystkim w celu pozycjonowania, czyli poprawiania pozycji w wyszukiwarce internetowej. Nieco rzadziej dodaje się je tam, by uzyskać wejścia na stronę, ale popularne katalogi nadal są chętnie odwiedzane, a więc jest to również możliwe. Uzyskanie ruchu oczywiście nie będzie tak gigantyczne jak chociażby poprzez aktualnie będące na czasie social media, ale i tak uzyskamy całkiem niezły efekt.

CZY KATALOGI SĄ DROGIE?
Katalogowanie stron nie jest procesem nazbyt drogim. Można je zrobić albo samodzielnie, albo też z wykorzystaniem profesjonalnych firm, które pozycjonują. Zdecydowanie powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, by dodawać stronę do katalogów porządnych i sprawdzonych przez wielu użytkowników. Tym sposobem unikniemy przykrych wpadek i „złego towarzystwa” na stronie WWW, która okaże się być śmietnikiem. Cenowo nie jest to duży wydatek i dlatego właśnie katalogowanie jest jedną z pierwszych rzeczy jakimi zajmujemy się zwykle po stworzeniu własnej strony WWW.

Trendy w tej branży zmieniły się o 180 stopni, ale nadal są to miejsca niezmiernie popularne, z których korzystają tak użytkownicy Internetu, jak również osoby, które zajmują się reklamą, marketingiem i pozycjonowaniem. Nic nie wskazuje więc na rychłą śmierć takich form reklamy jak katalogi firmowe w Internecie. Na pewno więc warto również w naszym wypadku rozważyć dodanie do nich swojej strony.

katalogi stron firmowych
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego